Główna » Artykuły » Nauka

Podsumowanie olimpiad przedmiotowych!
Pierwszą olimpiadą była ta z języka niemieckiego, na którą pojechało 5-ciu naszych uczniów. Vivien Klimek zajęła 5. miejsce, Bartek Góra był dwie pozycje za nią, a Kacper Mackiewicz, Karolina Wiśniewska i Wiktoria Gotard dostali dyplomy za udział. Następnie była olimpiada z przyrody, a na niej Łukasz Paczkowski zajął miejsce w niższych partiach tabeli wyników. Później przyszedł czas na gminny konkurs historyczny, na którym nie było żadnego naszego ucznia. W szkole wygrał Bartek Góra, ale do awansu na etap gminny zabrakło mu tylko 2,5 punkta. Potem przyszedł czas na dwie olimpiady językowe. Z języka polskiego i angielskiego. Na olimpiadzie z "polaka" było trzech uczniów z PSP nr 3. Lena Zatorska i Ariadna Adamiak zajęły miejsca 6-7, a Bartek Góra wraz z dwoma innymi uczniami wygrał konkurs i uzyskał 85%, czyli awans na etap wojewódzki tegoż konkursu. Teraz czekamy na potwierdzenie. Trzymajcie kciuki! Po języku polskim odbyła się olimpiada z języka angielskiego, ale tam wszyscy uczniowie, którzy byli na języku polskim oraz Kacper Mackiewicz dostali tylko dyplomy za udział. Potem była bardzo długa, ponad 2-tygodniowa przerwa i wreszcie nastąpił dzień konkursu z matematyki. Na matematyce reprezentowało nas 2-óch uczniów, mianowicie Bartek Góra i Jakub Jelito. Kuba zajął miejsce siódme, a Bartek uplasował się na najniższym stopniu podium. Ostatecznie mamy jeden awans na etap wojewódzki(Bartek Góra), 2 miejsca na podium(oby dwa Bartek Góra) i jeszcze jedno miejsce w pierwszej piątce(Vivien Klimek).

Źródło: http://sp3-su.ucoz.pl
Kategoria: Nauka | Dodał: Pagórek (02.03.2014) | Autor: Bartosz Góra E W